Detail produktu

Hnev titanov

15 ST 2D
Po prvom nevydarenom pokuse o remake Súboja Titanov prichádza ďalšia časť, tentoraz odbremenená od porovnávania s originálom. Tvorcovia mali voľnejšiu ruku a je to našťastie i vidieť. V prvom rade podotýkam, že som bol na 2D titulkovanej verzii. Hoci môže byť (a podľa prvých názorov aj je) 3D lepšie ako pri prvom dieli, ale stále je zbytočné. Je tu málo scén, kde by 3D obohatilo dojem z akcie a ešte k tomu aj v 2D verzii sú niektoré scény dosť tmavé, čo v 3D musí byť tak dvakrát tmavšie.

Bohovia sa rozkmotrili a rozdelili sa zase na zlých (Ares – Édgar Ramírez a Hades – Ralph Fiennes) a dobrých (Zeus – Liam Neeson a Poseidon – Danny Huston). Tí zlí zradili Dia v podsvetí, kde ho prikovali, aby z neho presunuli silu na Kronosa, ktorý je tu v Tartare uväznený. Perseus (Sam Worthington) sa tak musí vydať do podsvetia zachrániť svojho otca, pričom mu pomáha Andromeda (Rosamund Pike), Poseidonov polobožský syn Argenor (Toby Kebbell) a padlý boh Hefaistos (Bill Nighy).

Síce sa stále prevažne pohybujeme buď na pustine, v podsvetí alebo mori, občas ale na nás vykukne epický záber a zaujímavá scéna. Hrdinovia sa nikde dlho nezdržujú a bez nejakých väčších problémov a emócií sa presúvajú z bodu A do bodu B. Zaujali ma však obri v lese, labyrint (i keď sa tu mohli ohriať dlhšie) a samozrejme prilepený Kronos na steny Tartaru. Potešil tiež humor v dialógoch a sebareflexia, ktorá uberá filmu schválne na vážnosti, čo je ďalší posun oproti jedničke. Herci nepatetizujú a vyjadrujú sa pomerne stručne.

Okrem ničím neprekvapujúceho Sama sa tu omieľajú stále rovnaké recyklované herecké ksichty a napriek tomu ich role stále fungujú. Film ale jednoznačne boduje v obludách, ktoré tu konečné majú viacnásobný rozmer. Pritlačilo sa aj na akčnosti a tempe, čo je len a len dobre. Nemáte čas sa nudiť, ale na druhej strane nie ste ani do filmu zažratý. Ako najväčšie mínus považujem absenciu napätia, hlavne preto, že tu boli scény, kde to divák určite očakáva. Najbližšie tomu bol spomínaný labyrint, ale náznaky nestačili. Film sa tak stáva dobrou priemernou oddychovkou, čo len málokto čakal.
(...) Čítať viac
Premiéra na Slovensku: Pondelok, 22. marca 2012
Názov filmu: Hnev Titanov
Originálny názov filmu: Wrath of the Titans
Slogan: Pocítiš ich hnev.
Distribútor:
Medzinárodný distribútor:
Studio:
Svetová premiéra: 31.2.2012
Lokálna premiéra: 22.3.2012
Veková prístupnosť: 15
Krajina pôvodu:
Žáner: Horor
Formát: Digital 2D
Jazyk: ST
Minutáž: 128 min
Obsah: výborný
Pseudolink:
Kopírovať
Kopírovať
Kopírovať
Kopírovať
slot server jepang